Zasady udzielania rekomendacji rzeczoznawcom majątkowym Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach
Rekomendacja udzielona przez Zarząd członkowi Stowarzyszenia polega na potwierdzeniu, że rzeczoznawca majątkowy jest przygotowany do wykonywania działalności w dziedzinie szacowania nieruchomości w sposób profesjonalny i etyczny.
Udzielenie lub nie udzielenie rekomendacji odbywa się na wniosek osoby zainteresowanej, w którym określa ona w sposób jednoznaczny cel rekomendacji.
Udzielenie rekomendacji Zarząd ŚSRM poprzedzone zostaje postępowaniem, w celu ustalenia podstawy do udzielenia rekomendacji.
- Rzeczoznawca majątkowy uzyska pozytywną opinię Komisji Etyki Zawodowej w zakresie etycznego postępowania.
- Rzeczoznawca majątkowy legitymuje się minimum czteroletnim stażem zawodowym w samodzielnym wykonywaniu wycen nieruchomości.
- W przypadku braku wystarczającej znajomości rzeczoznawcy majątkowego, Zarząd jest upoważniony do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego oraz / lub przeprowadzenia rozmowy wyjaśniającej.
- Zebranie materiałów potwierdzających zaangażowanie rzeczoznawcy majątkowego w działalność na rzecz Stowarzyszenia poprzez pracę w strukturach Stowarzyszenia oraz uczestnictwo w Walnych Zebraniach Członków; organizowanych szkoleniach oraz spotkaniach integracyjnych i dyskusjach środowiskowych.
Uchwałę w sprawie udzielenia rekomendacji, zgodnie z celem opisanym w złożonym wniosku, podejmuje Zarząd po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów wynikających z punktów 1 – 4.
Rekomendacji udziela się na okres 5 lat.
Uchwała w sprawie odmowy udzielenia rekomendacji wymaga szczegółowego uzasadnienia.
O stanowisku Zarządu rzeczoznawca majątkowy zawiadomiony zostaje na piśmie i ma prawo odwołania się do Walnego Zgromadzenia Członków.
W załączeniu:
Wniosek o udzielenie rekomendacji
Wzór zaświadczenia o udzieleniu rekomendacji